środa, 28 września 2016

#czarnyprotest / #blackprotest

Witajcie,
Dziś chciałam Was zaprosić nie do zerknięcia na moją pracę ale do udziału w bardzo ważnym wydarzeniu czyli w Ogólnopolskim Proteście Kobiet w poniedziałek 3.10.2016.
Część z Was pewnie już wie o planowanym zaostrzeniu ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży zwanej potocznie ustawą antyaborcyjną. Zmiany, które planuje nasz rząd wprowadzić będą dla nas kobiet, ale i dla całych rodzin, tragiczne w skutkach. Dla przykładu nie będzie można przerwać ciąży w momencie zagrożenia życia kobiety (np. ciąża pozamaciczna), nie będzie można usunąć ciąży powstałej w wyniku gwałtu, nie będzie badań prenatalnych, za poronienie będziemy grozić będzie do 3 lat więzienia. Podsumowując jednym zdaniem - kobiety nie będą miały prawa decydować o własnym życiu i zdrowiu.
Ja jako kobieta, osoba świadoma NIE godzę się na to!!!

Poniższą kartką chciałam Was zachęcić do uczestnictwa w poniedziałek 3.10 w Ogólnopolskim Strajku Kobiet, otagowanym hasłem #czarnyprotest. Dobrze zebrane informacje znajdziecie TU, w lewym pasku znajdziecie linki do akcji prowadzonych w Waszych miastach. Ja będę w Warszawie.

Kochane Scraperki!
Przygotujcie jakąś pracę, kartkę, LO, albo inną niekoniecznie scrapową, opublikujcie na swoim blogu, fanpagu i zaproście inne kobiety do udziału w Czarnym Proteście.


Poniżej plakat, który można u siebie udostępniać.
Jeśli będziecie pisały u siebie posty, nie krępujcie się i kopiujcie moją treść powyżej zdjęcia,
będzie łatwiej i szybciej.


In the video below you can find information in English about 
why we have BlackProtest in Poland at 3th of October.


Pozdrawiam / Regards
Monika

2 komentarze:

  1. Nie robiłam prac, bo teraz i tak ich mało robię. Ale obserwuję uważnie co się dzieje. A dzieje się dużo ważnych rzeczy i nie można być obojętnym, bo nigdy nie wiadomo, co nam los ześle. Byłam w Wwie.
    Dzięki :*

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i pozostawiony ślad :)