niedziela, 10 marca 2013

Scrapbooking - artykuł

Witajcie, już dziś publikuję obiecany post z moim artykułem :)

Scpabooking – pasja tworzenia.

Scrapbooking ma przeszło dwustuletnią tradycję zapoczątkowaną w Stanach Zjednoczonych Ameryki, jego pierwotną formą było przekazywanie zwyczajów i tradycji, ale nie w formie ustnej lecz papierowej. Zaczęły wtedy powstawać pierwsze albumy z fotografiami, ozdabiane ścinkami z gazet oraz notatkami zawierającymi informacje gdzie zdjęcie zostało zrobione bądź kto na nim jest.

Słowo Scrabooking wywodzi się z połączenia słów "scrap" oznaczające kawałek, ścinek, drobiazg, resztka oraz "book" oznaczające książkę. Dzisiaj do utrwalania wspomnień w postaci kart albumowych i całych albumów używa się profesjonalnych papierów, gotowych dodatków tekturowych, mediów takich jak mgiełki, brokaty, pudry, tusze, akcesoriów pasmanteryjnych: guziczków, sznureczków, tasiemek, dekoracyjnie wyciętych gotowych tekturek. W tworzeniu pomocne są dekoracyjne dziurkacze, maszynki do wycinania, wytłaczania, bindowania.
Obecnie scrapbooking to nie tylko ręczne tworzenie albumów, tą metodą powstają również kartki okolicznościowe, zaproszenia, pudełka, torebki na prezenty, notesy, zbiory przepisów.
Scrapbooking to pasja, która łączy ludzi, głównie kobiety, na całym świecie. Gdzie znajdziemy osoby z tym ciekawym hobby i prace wychodzące spod ich rąk? Przede wszystkim w internecie. Każdy z nich prowadzi bloga, w którym prezentują swoje dzieła, który jest poniekąd dziennikiem ich części życia.
Jeśli chcesz rozpocząć przygodę ze scrapbookingiem polecam odwiedzić internetowe sklepiki z materiałami dla hobbystów, a przede wszystkim z produktami do scrapbookingu. Tam znajdziecie szeroki wybór papierów do scrapbookingu, dodatki dekoracyjne jak tasiemki, guziczki, tusze, brokaty, dekoracyjne dziurkacze oraz podstawowe przybory takie jak nożyczki, nożyki, linijki, maty do cięcia.


Mam nadzieję, że udało mi się trochę przybliżyć Wam temat scrapbookigu,
w szczególności osobom, które nie spotkały się wcześniej 
bądź nie zajmują się akurat tą formą rękodzieła.
Jutro zapraszam na kurs jak krok po kroku wykonać notes :) 
Pozdrawiam
Monika

2 komentarze:

 1. fajnie i lekko się czytało :)
  zapraszam na candy do siebie
  http://otwartaszuflada.blogspot.co.uk/2013/03/candy.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :) a candy już widziałam i oczywiście chętnie się zapiszę :)

   Usuń

Dziękuję za odwiedziny i pozostawiony ślad :)